Hrvatska ima treću medalju! Cernogorazu zlato u trapu!

Napisao  Ponedjeljak, 06 Kolovoz 2012 18:52

Giovanni Cernogoraz gotovo savršeno je odradio finale trapa. Od 25 hitaca, 24 su završila tamo gdje trebaju, na glinenim golubovima. U raspucavanju je osvojio zlato!

giovanni-cernogoraz-i-anton-glasnovic-usli-u-finale-trapa-900x600-cernogorazNakon zlata Sandre Perković i srebra veslačkog četverca na pariće, Hrvatska je 10. dana Olimpijskih igara osvojila treću medalju! Giovanni Cernogoraz (28) je u streljaštvu u disciplini trap osvojio zlatnu medalju!

A u finale je ušao kao posljednji, šesti i time je senzacija još veća. Iznenadio je i HOO jer gotovo nitko, osim vjerojatno njega samog, nije očekivao medalju, a kamoli ove boje.

Finale je Cernogoraz odradio gotovo savršeno, od 25 hitaca, 24 su završila tamo gdje trebaju, na glinenim golubovima. Bio je najbolji, ali su se računali i rezultati iz kvalifikacija pa je bilo potrebno raspucavanje s Talijanom Fabbrizijem. U šestoj seriji Massimo je promašio, a Giovanniju ruka nije zadrhtala!

Srušio se na pod i stavio ruke na glavu, nije mogao vjerovati. A plakao je još i prije raspucavanja. Suze radosnice zamijenit će velika proslava!

Savršen u finalu

U finalu iz blokova izlazi 25 glinenih golubova, 10 s lijeve, 10 s desne strane i 5 iz sredine, ali ne zna se kad s koje strane. Giovanni je pogodio 24 od 25, tek je u 15. seriji imao prvi i jedini promašaj. U raspucavanju je pogodio svih šest! Ukupno 152 od 156, nevjerojatno!

U 29. godini na vrhuncu karijere

Giovanni je rođen 27. prosinca 1983. godine u Koperu u Sloveniji. Ovo mu je prvi nastup na Igrama. Bio je 1. u Svjetskom kupu u Pekingu i srebrni na Europskom prvenstvu u Osijeku 2009. godine što mu je bila i osnova za plasman na Igre.

Oženjen je i ima dvoje djece. Član je velikogoričkog streljačkog kluba Gord, premda živi u Novigradu.

Glasnović šesti

Drugi naš strijelac Anton Glasnović nije bio tako mirne ruke, završio je šesti. Promašio je četiri puta.

Broncu je osvojio Aldeehani iz Kuvajta.

Australac Michael Diamond koji je bio najbolji u kvalifikacijama, točnije savršen, bio je tek četvrti. A prije finala je izjednačio svjetski rekord sa 125 pogođene leteće mete i skinuo olimpijski rekord.

Zadnja izmjena Ponedjeljak, 06 Kolovoz 2012 19:17