EP U STRELJAŠTVU: Anton Glasnović izborio olimpijsku vizu

Napisao  Subota, 06 Kolovoz 2011 20:03

Hrvatski strijelac u disciplini leteće mete (trap) Anton Glasnović osigurao je olimpijsku vizu za London 2012. nakon što je zauzeo sedmo mjesto na Europskom streljačkom prvenstvu u Beogradu.

Iako nije ušao u finale, Glasnoviću je i sedmo mjesto bilo dovoljno za ispunjenje olimpijske norme, a on je treći hrvatski predstavnik kome je to uspjelo. Prije njega su nastup u Londonu osigurali Snježana Pejčić i još jedan predstavnik u "trapu" Giovanni Cernogoraz.

Hrvatski strijelci nazdravljaju pjenušcem! Na Europskom streljačkom prvenstvu u Beogradu Anton Glasnović izborio je sudjelovanje na Olimpijskim igrama u Londonu 2012

Glasnoviću je finale šest najboljih u "trapu" pobjeglo u raspucavanju, nakon što je u osnovnom meču pogodio 123 mete. Europski prvak je Slovak Erik Varga, a od hrvatskih strijelaca Josip Glanović je zauzeo 15. mjesto s 122 pogotka, a Cernogoraz 44. s 119.

Ekipno je Hrvatska u ovoj disciplini peta s 364 pogotka, do bronce su im nedostajala tri pogotka, a ekipno zlato pripalo je Češkoj (368).

U momčadskom natjecanju hrvatski strijelci u gađanju letećih meta Anton Glasnović, Josip Glasnović i Giovanni Cernogoraz osvojili su peto mjesto. Zlato je pripalo Češkoj, srebro Rusiji, a bronca Italiji. Pojedinačno, prvi je bio Varga (Slovačka), drugi Kostelecky (Češka), a treći Maček (Slovenija).

U gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3x20) hrvatska ženska reprezentacija (Snježana Pejčić, Suzana Cimbal Špirelja i Sandra Vitez) osvojila je deseto mjesto u natjecanju sastava. Zlato su osvojile Njemice, srebro Ruskinje, a broncu Francuskinje.

U pojedinačnoj konkurenciji pobijedila je Sonja Pfeilschifter (Njemačka). Najbolja hrvatska pojedinka Snježan Pejčić osvojila je 29. mjesto.

Slavili su i hrvatski susjedi Slovenci. Rajmond Debevec, osvajač olimpijskog zlata i bronce iz Sydneyja i Pekinga, u gađanju puškom, u disciplini 60 metaka ležeći, na Europskom prvenstvu u Beogradu osvojio je naslov kontinentalnog prvaka i, istodobno, izborio nastup u Londonu 2012. Inače, 48-godišnji Debevec dosad je sedam puta sudjelovao na olimpijskim igrama!

Datum objave: 06.08.2011 | Autor: B. Vukina  | t-portal.hr | Photo: Pixsell

Zadnja izmjena Ponedjeljak, 21 Travanj 2014 12:57